Vücudu temizleyen 11 muhteşem besin

Vücudu temizleyen 11 muhteşem besin3 saat önce

Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazları, vitamin ve mineral bakımından zengin besinlerdir. Bu besinler, vücut fonksiyonlarının sağlıklı çalışması için çok önemlidir. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere, 11 muhteşem besin sunuyoruz. Vücudu temizleyen besinleri öğrenmek için özel haberimizi hemen okumaya başlayın!

Tam 1 yıllık ihtiyacınız için OMO deterjan kazanabilirsiniz;
çekiliş yok, herkese hediye var!

Detaylı bilgi için tıklayın, siz de kazanın!

Organların sağlıklı çalışmasında ve hücrelerin yenilenmesinde besinlerin önemi büyüktür. Şifa kaynağı besinler, vücudun dinç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bu besinler, vücudu doğal bir şekilde toksinlerden arındırarak temizler. İşte vücudu temizleyen 11 muhteşem besin…

Karahindiba

Karahindiba, vitamin ve mineral bakımından son derece zengin bir ot ve güçlü bir antioksidandır. Karaciğer ve böbreklerin sağlıklı çalışmasını sağlar. Sindirim sistemine faydalıdır. Karahindibayı salatalara ekleyerek tüketebilirsiniz.

Pancar

Pancar, B3, B6 vitaminleri, demir, magnezyum, çinko ve kalsiyum açısından zengindir. Aynı zamanda beta karoten deposudur. Karaciğerdeki zararlı maddeleri yok etmeye yardımcı olur. İçerisindeki lif sayesinde, sindirimi kolaylaştırır.

Sarımsak

Doğal antibiyotik olan sarımsak, vücudu arındıran mucizevi bir besindir. Mikropları ve zararlı maddeleri ortadan kaldırır. Hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

Buğday çimi

Buğday çimiyle hazırlanan su, alkali özelliklere sahiptir. A, C vitaminleri, kalsiyum, demir içerir ve güçlü bir antioksidandır. Karaciğeri korur ve kandaki zararlı maddeleri azaltmaya yardımcı olur.

Limon

Detoksun olmazsa olmazı limon, su ile karıştırıp içildiğinde, vücudu temizler. Ayrıca, C vitamini bakımından zengin bir besindir. Vücut direncini artırır.

Greyfurt

Greyfurt, vücudun pH seviyesini dengeler. Karaciğerin dostudur. Limonda olduğu gibi greyfurtta da yüksek oranda C vitamini bulunur.

Keten Tohumu

Keten tohumu, Omega-3 kaynağıdır. Sindirim sistemini düzenler, bağırsakları temizler ve vücudu zararlı maddelerden arındırır. Sabahları öğütülmüş keten tohumunu suyla karıştırıp içebilirsiniz.

Enginar

Enginar, karaciğer dostu bir besindir. Aynı zamanda, lif bakımından zengindir. Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Kalorisi de düşük olan enginarı mevsiminde sık sık tüketmelisiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal, karaciğer ve sindirim sistemi için şifa kaynağı bir baharattır. Hastalıkların tedavisinde olumlu etkilere sahiptir. Yemeklere veya yoğurda ekleyerek tüketebilirsiniz.

Probiyotikler

Kefir, yoğurt gibi probiyotik besinler, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Bağırsak florasını dengeler ve faydalı bakteriler içerir. Ara öğünlerinizde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Su

Su, vücut için hayati öneme sahip bir sıvıdır. Böbreklerin, sindirim ve boşaltım sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Bu nedenle, günde en az 2 litre su içmek gerekir.

Tam 1 yıllık ihtiyacınız için OMO deterjan kazanabilirsiniz;
çekiliş yok, herkese hediye var!

Detaylı bilgi için tıklayın, siz de kazanın!

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz