Apple’dan 5G rötarı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 5G destekli telefonlarını 2021’e kadar piyasaya sunamayabilir. Detayları haberimizden gelin birlikte takip edelim.

Apple’dan 5G rötarı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’dan, geçtiğimiz aylarda 5G’li iPhone’ları için yeni bir açıklama gelmişti. Palo Alto’da Intel etkinliğinde konuşan Sandra Rivera, 5G’li iPhone modellerinin geleceği tarih olarak 2020’yi işaret etmişti.

Fakat UBS analisti Timothy Arcuri’nin yayınladığı bir rapora göre Apple, 5G modemli telefonlarını 2021 yılına kadar çıkaramayabilir.

Eğer söz konusu iddia gerçekleşirse, Apple bu alanda rakiplerinin oldukça gerisinde kalacak ve bu da şirketin ciddi anlamda kan kaybetmesine neden olacak.

Çünkü 5G teknolojisine sahip ilk akıllı telefonlar, 2018 yılında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018)’nde görücüye çıkmıştı.

Bu arada halka açık ilk 5G şebekesi Avustralya’da hizmete başladığını belirtelim. Avustralya’nın en büyük telekom şirketi olan Telstra, geçtiğimiz günlerde, ülkenin kuzeydoğu eyaleti olan Queensland’din Gold Coast isimli kentinde dünyanın ilk 5G sinyalini halka açtı.

Türkiye’de ticari olarak 5G’ye yönelik ürünlerin sunulmasına 2021’de başlanacak olup, sürecin 2023’te tamamlanacak olduğunu belirtelim. Dileriz mümkün olan en yakın zamanda 5G teknolojisini ülkemizde de kullanmaya başlayabiliriz.

Galaxy S10 5G çıkış tarihi belli oldu!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz