Tweet düzenleme butonu yolda!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından Twitter, kullanıcıların oldukça başını ağrıtan ’lerle ilgili değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, sosyal ağda gönderilen ‘tweet’lerdeki yazım hatalarını düzeltmek için bir düzenleme düğmesini düşündüklerini ifade etti. Hindistan’ın Yeni Delhi’nin kentinde düzenlenen bir etkinlikte konuşan şirketin kurucusu ve CEO’su Dorsey, kullanıcıların bu konuda yaşadıkları sıkıntıları anladıklarını ve buna bir çözüm bulmak için en uygun yolu bulacaklarını belirtti. 

Şirketin ‘ler için bir düzenleme düğmesi oluşturma hakkındaki düşüncelerine ışık tutan Dorsey, “Düzenleme düğmesi için kullanım durumlarının ne olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bir çok insan düzenleme düğmesini istiyor çünkü yaptıkları hataları hızlı bir şekilde düzeltmek istiyorlar. Yanlış yazım veya yanlış URL’yi atma gibi.” dedi. 

düzenleme butonu yolda!

Geçmişe yönelik ’lerde sınırsız düzenlemeyi ilke olarak engelleyeceklerini de sözlerine ekleyen Dorsey, “Çünkü çoğu kişi tartışmalı ifadelerini daha sonra değiştirerek bu özelliği kötüye kullanabilir” dedi. Jack Dorsey, tweet düzenleme özelliğini bir süredir düşündüklerini ancak platformlarının sağlığı için bunu doğru şekilde yapmak zorunda olduklarını aktardı.

Twitter için düzenleme özelliği, aslında çoğu kullanıcının uzun süredir istediği bir özellik. Kullanıcılar yazım hataları olan veya yanlışlıkla attıkları ‘leri mevcut durumda, silip, tekrar paylaşmak durumunda kalıyor.

Peki ya siz bu açıklama hakkında neler düşünüyorsunuz? düzenleme özelliği gerçekten sınırlı mı olmalı? 

Twitter ilanlarını kimse kontrol etmiyor mu?Güvenlik

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz