Apple CES’e neden katılmıyor?

ABD’nin Las Vegas kentinin ev sahipliği dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2019’u Teknolojioku olarak yerinde takip etmeye devam ediyoruz.

Pek çok markanın yenilikçi ürünlerini tanıttığı, duyurular gerçekleştirdiği hem ticari hem de şov gücü çok yüksek olan fuara teknolojinin dev markası Apple bugüne dek hiç katılmadı.

RAKİPLERİYLE DALGA GEÇTİ

CES 2019 öncesi ilk hamle, fuara geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da katılmama kararı alan Apple’dan geldi.

Las Vegas’taki fuar alanının tam karşısındaki bir binayı reklam panosuna çeviren Apple, “Vegas’ta olan Vegas’ta kalır” sloganı üzerinden  “iPhone’unuzda olan her şey, iPhone’unuzda kalır” diyerek rakiplerine göndermede bulundu.

CES BAŞLAMADAN GÜNDEM OLDU!

CES 2019’un resmi açılışı yapılmadan önce Apple’ın yaptığı hamle gündeme damga vurmayı başardı.

Son dönemde Amazon’un sesli asistanı Alexa ve Google’ın işletim sistemi Android’in ismi bir takım gizlilik skandalları ile anılmıştı. Apple, fuara katılmamasına rağmen tüketici elektroniği meraklılarına sağlam bir mesaj vermek istedi ve gizlilik konusunda Apple’ın iPhone’unun kullanıcı gizliliğine verdiği önemi vurgulandı.

NEDEN CES’E KATILMIYOR?

Peki ama 155’den fazla ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde şirket ve 185 binden fazla kişinin ziyaret etmesi beklenen fuara Apple neden katılmıyor? Geçtiğimiz yıllarda da fuara katılmayan Apple bu yıl da CES Fuarı’na katılmadı. Teknoloji devinden resmi bir açıklama yapılmasa da bazı Apple kullanıcılarının sosyal medya üzerinden ‘Apple neden CES’e katılsın zaten kendi başına bir CES’ yorumlarını yaptığı görüldü. Rakiplerine yaptığı gönderme ile CES’te adından söz ettirmeyi başaran Apple’ın gelecek yıllarda fuara katılıp katılmayacağı şimdiden merak konusu oldu.

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Samsung’un Galaxy S10 paylaşımı heyecanlandırdı!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz